Phenotype od samego początku stawia na przemyślane projekty, ale wysoko ceni też jakość materiałów, które wykorzystywane są w procesie produkcji. Najlepsze, starannie dobrane surowce zapewniają bowiem trwałość produktów, komfort noszenia i wygląd, któremu nie można nic zarzucić. Zastosowanie najlepszych surowców daje pewność, że masz do czynienia z jakościowymi, solidnymi i niezawodnymi ciuchami, które prędzej Ci się znudzą niż zużyją. Poniżej parę słów o materiałach, które wykorzystywane są w kolekcjach Phenotype.
Materiał – zawsze najwyższej jakości
Phenotype, jako jedna z niewielu polskich marek streetwearowych dysponuje własną szwalnią. To ogromny atut, dzięki któremu brand od początku do końca może sprawować całkowitą kontrolę nad jakością i każdym elementem tworzenia ubrań. Począwszy od projektu, przez znalezienie odpowiedniego materiału, aż po wykończenie produktu. Dostępność świetnej jakości materiałów jest spora, jednak nie wszystko da się kupić od ręki. Niejednokrotnie trzeba zainwestować sporo czasu, aby znaleźć coś odpowiedniego. Niekiedy materiał trzeba sprowadzić na zamówienie od zagranicznych producentów, bo zdobycie go na polskim rynku graniczy z cudem. Lata doświadczeń na rynku odzieżowym pozwalają Phenotype na swobodne żonglowanie materiałami polskimi i importowanymi – zawsze jednak najwyższej jakości, po to, aby oferowane ubrania były trwałe, niezawodne i komfortowe.
Wełna
Wełniane włókna to w większości przypadków surowiec pochodzący z owczego runa. Materiał kojarzący się z „gryzącymi” swetrami noszonymi w podstawówce, ale jednocześnie posiadający mnóstwo atutów. Podstawowy i chyba najważniejszy – wełna sprawia, że jest nam ciepło. Dzięki bardzo dobrej izolacyjności, w strukturze włókna wełnianego zatrzymuje się dużo powietrza. Nawet jeśli ubranie nie jest bardzo grube, to i tak zapewni nam ciepło. Co więcej? Wełna nie gniecie się, bo włókna są sprężyste, brudzi się wolniej niż np. bawełna, stosunkowo wolno nasiąka wodą i doskonale separuje wilgoć od skóry. Wykonane w 100% z wełny są między innymi płaszcze Phenotype (Black Coat, Lightgray Coat i Sand Coat). To dobra alternatywa dla kurtki – wełniany płaszcz grzeje, jest miękki i oddychający, nie rozciąga się, a przy tym wygląda naprawdę spoko.
Skóra naturalna
Skóry naturalne, to takie, które są pozyskiwane ze zwierząt, garbowane i odpowiednio wykańczane w celu zwiększenia ich trwałości i walorów estetycznych. W przypadku odzieży, najczęściej stosowane są skóry licowe. Po czym je poznać? Przede wszystkim po gładkiej strukturze. To rodzaj skór, który poddawany jest obróbce mechanicznej w celu uzyskania pożądanej struktury i właściwości (skóry licowane są bardziej odporne na zabrudzenia i wilgoć). W kolekcji Phenotype, ze skóry naturalnej wykonana jest np. kurtka CAMO LEATHER RAMONES JACKET. To model, który doskonale obrazuje świetne właściwości naturalnego surowca. Kurtka jest miękka, bardziej elastyczna i delikatna niż modele ze sztucznych skór, co rzecz jasna przekłada się na komfort noszenia.
Bawełna
To najczęściej stosowany w Pheno materiał. Ze 100% bawełny wykonanych jest większość teesów, longsleeve’ów czy shortów. To niezwykle uniwersalny surowiec, który przybiera różne formy i jest niezwykle wszechstronny! Może świadczyć o tym chociażby fakt, że doskonale sprawdza się zarówno do produkcji bluz, t-shirtów, jak i spodni. Zalet bawełna ma mnóstwo: jest bardzo odporna na rozciąganie, wyróżnia się wysoką higroskopijnością (może wchłonąć całkiem sporo wilgoci, a ty nie czujesz mokrego materiału), dobrze trzyma ciepło i nie uczula. Co prawda dosyć szybko i łatwo się gniecie, ale jest też odporna na wysoką temperaturę, więc można prasować do bólu.
Poliester
Mocno niedoceniony i trochę demonizowany. Wiadomo, poliester jest sztuczny i ma wiele wad, ale jest też bardzo wytrzymały. Daleko szukać nie trzeba - np. nasza Olive Insulated Parka to doskonały dowód na to, że odzież z poliestru ma swoje niezaprzeczalne zalety w postaci bardzo wysokiej trwałości. Co więcej? Poliester nie chłonie wody i zapewnia wodoodporność, jest łatwy w konserwacji i wytrzyma naprawdę dużo!
Elastan
To kolejny surowiec z niecieszących się dobrą sławą sztucznych materiałów. Niesłusznie. Elastan powstaje z syntetycznego kauczuku, w 85% składającego się z poliuretanu. Co to oznacza? Że już niewielka procentowo domieszka elastanu do np. bawełny lub wełny zapewnia ubraniom wyjątkową elastyczność i zdolność do rozciągania, a to rzecz jasna wpływa na wygodę. Takie na przykład Sneaker Pantsy czy Cargo Shorts ze swoim składem (97% bawełna, 3% elastan) są wygodne, nie ograniczają ruchów, a przy okazji, za sprawą bawełny są też całkiem solidne - i o to właśnie chodzi!
Zobacz produkty, które tworzymy dla Ciebie z najlepszych materiałów!